FONERGY používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším využitím našich stránek vyjadřujete svůj souhlas. Více o cookies

Spočítejte si Vaši úsporu

-

Výsledek Vašeho srovnání

S NÁMI ROČNĚ UŠETŘÍTE:
OPTIMÁLNÍ MĚSÍČNÍ ZÁLOHA:
-

Výsledek Vašeho srovnání

S NÁMI ROČNĚ UŠETŘÍTE:
OPTIMÁLNÍ MĚSÍČNÍ ZÁLOHA:

Vyberte si Váš produkt

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Jak to u nás funguje

fonergy_piktogram_koruna.png Ušetříme Vám čas i peníze

S námi ušetříte až několik tisíc korun ročně vůči tradičním dodavatelům. Stačí podepsat smlouvu a vše ostatní za Vás rádi zdarma vyřídíme. Dopřejte si změnu snadno a rychle, kontaktujte nás ještě dnes!

fonergy_piktogram_zamek.png Smlouvy na dobu neurčitou

Naši zákazníci s námi zůstávají z vlastní vůle, ne proto, že jsou vázáni smlouvou. Nechceme Vás zatěžovat dlouhodobými závazky, proto od nás obdržíte smlouvu na dobu neurčitou, která Vás neomezuje v možnosti odstoupení.

fonergy_piktogram_skryta_koruna.png Žádné skryté poplatky

S námi nemusíte mít obavu z aktivačních ani jiných skrytých poplatků. U nás zaplatíte jen za to, co vidíte v ceníku. Naše obchodní podmínky se pohodlně vešly na dvě strany, přesvědčte se sami, že před Vámi nic neskrýváme!

fonergy_piktogram_www.png Online zákaznický účet

Veškeré informace spojené s dodávkou energií najdete v online zákaznickém účtu. Prostřednictvím zákaznickému účtu můžete své energie spravovat jednoduše z pohodlí domova, např. změnit výši záloh jedním kliknutím. Všechny dokumenty máte navíc na jednom místě, kdykoliv připravené k vytisknutí.

fonergy_piktogram_500Kc.png Odměna 500 Kč za doporučení

Doporučte nás svým přátelům a známým a získejte odměnu 500 Kč za každého doporučeného zákazníka. Počet doporučení není omezen, záleží tak jen na Vás, jaká bude konečná výše Vaší odměny.
Podmínky pro získání odměny najdete zde: Podmínky.

fonergy_piktogram_premium.png Smlouva PREMIUM

Na druhé a každé další odběrné místo Vám automaticky nastavíme smlouvu PREMIUM bez měsíčních poplatků. Kombinujte dodávku elektřiny a plynu nebo si k nám převeďte byt i chatu, je to jenom na Vás! Na zákazníky starší 60 let a držitele průkazu ZTP se poplatek nevztahuje vůbec. 

fonergy_piktogram_60.png Sleva pro zákazníky nad 60 let

Všichni zákazníci nad 60 let získají zvýhodněnou smlouvu PREMIUM na všechna odběrná místa, tedy bez měsíčního poplatku za odběrné místo. Kromě výhodné ceny dodávky tak navíc ročně ušetří 288 Kč za každé odběrné místo.

fonergy_piktogram_vahy.png Stejné ceny v celé ČR

U nás nezáleží na tom, v jakém kraji energii odebíráte, naše cena dodávky je pro všechny zákazníky stejně výhodná

fonergy_piktogram_www.png Uzavření smlouvy online

Vyplňte si smlouvy online z pohodlí Vašeho domova bez nutnosti návštěvy naší kanceláře zde. Rádi Vám poradíme také na naší bezplatné lince 800 100 303, prostřednictvím emailu, chatu nebo facebooku. Záleží jen na Vás, jaká forma komunikace Vám nejvíce vyhovuje.

fonergy_piktogram_aukce.png e-aukce jsou riskantní

Stávající podoba aukcí není pro zákazníky přehledná. Na rozdíl od aukce u nás víte předem, kdo bude Vaším dodavatelem, jaké jsou podmínky a ceny. Nic před Vámi neskrýváme a všechny smlouvy uzavíráme na dobu neurčitou.

fonergy_piktogram_zachranny_stop.png Stop nevýhodným fixacím

Fixace ceny na dobu určitou nemusí být tak výhodná, jak se na první pohled může zdát. S námi nemusíte přemýšlet nad vývojem cen energií a ušetříte i bez fixace. Stejně jako v uplynulých pěti letech i v roce 2017 jsme snížili ceny energií v průměru o 6%.

fonergy_piktogram_ZTP.png Zvýhodnění pro ZTP

Držitelům průkazu TP, ZTP a ZTP/P nastavíme cenové zvýhodnění formou smlouvy PREMIUM na všechna odběrná místa, tedy bez měsíčního poplatku za odběrné místo. Za každé odběrné místo tak ročně ušetří 288 Kč.

Co o nás říkají naši zákazníci

V roce 2017 změnilo dodavatele energií více než 585 000 zákazníků. Přidejte se i Vy.

Často se nás ptáte

Změnou dodavatele nedojde k přerušení dodávky elektřiny nebo plynu, stejně tak jako nebude měněn elektroměr nebo plynoměr. Vyúčtování spotřeby bude nadále probíhat v termínu, na který jste zvyklí.

Pokud by jakýkoli dodavatel pozbyl oprávnění nebo možnost dodávat elektřinu či plyn, anebo dodávku ukončil, budete automaticky bez jakéhokoli přerušení dodávky přepojeni k "dodavateli poslední instance". Tím je v současné době vždy dominantní dodavatel v rámci daného distribučního území.

Stačí s námi uzavřít smlouvu, jejíž součástí je plná moc ke všem úkonům spojeným se změnou dodavatele, vše potřebné za Vás zcela zdarma vyřídíme. Nejjednodušší způsob je zaregistrovat se online.
Výpovědní lhůta u smluv na dobu neurčitou je zpravidla tříměsíční. V této lhůtě vyřídíme všechno potřebné ke změně dodavatele. V případě smluv na dobu určitou Vám pohlídáme termín ukončení smlouvy. V určitých případech je možné změnu provést i rychleji, například při zvýšení ceny stávajícího dodavatele nebo při změně obchodních podmínek.

Změna dodavatele je ze zákona bezplatná. Doporučujeme zákazníků, aby byli ostražití před podomními prodejci, kteří slibují odpuštění poplatků za změnu dodavatele, které ve skutečnosti neexistují. Zákazník má právo měnit dodavatele kdykoli při dodržení příslušných výpovědních lhůt.

Přechodem k FONERGY se Vám sníží cena dodávané komodity v porovnání se stávajícím dodavatelem, zrychlí a zjednoduší se komunikace. Roční vyúčtování obdržíte ve stejnou dobu jako doposud, toto je určováno příslušným distributorem a změna dodavatele tak nemá na termín vyúčtování vliv.
Smlouva STANDARD se vztahuje pouze na první odběrné místo zákazníka, její součástí je měsíční poplatek za odběrné místo ve výši 20 Kč bez DPH. Na druhé a každé další odběrné místo zákazníka, bez ohledu na to zda se jedná o plyn či elektřinu, se již vztahuje smlouva PREMIUM bez měsíčních poplatků za odběrné místo. Dále je smlouva PREMIUM automaticky přidělena zákazníkům starším 60 let a držitelům průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P.
Jedná se o fixní část ceny za dodávku elektřiny či plynu. Jde o poplatek za činnost spojenou s administrací zákazníka, tj. zejména za korespondenci, telefonní poplatky, bankovní poplatky apod. U naší společnosti se vztahuje pouze ke smlouvě STANDARD.
Všechny smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny a plynu jsou uzavírány na dobu neurčitou. Zákazník je může kdykoli vypovědět s 3 měsíční výpovědní lhůtou. V případě nesouhlasu se zvýšením ceny dodávky či změnou smluvních podmínek může zákazník odstoupit od smlouvy v zákonem stanovených lhůtách.
Změnu jakýchkoli údajů obsažených ve smlouvě můžete změnit prostřednictvím vašeho zákaznického účtu, zasláním zprávy na emailovou adresu info@fonergy.cz nebo telefonicky na zákaznické lince 800 100 303.
Přidat odběrné místo elektřiny nebo plynu můžete jednoduše prostřednictvím svého zákaznického účtu. Po vyplnění registrace Vám zašleme novou smlouvu, jejíž součástí je i plná moc ke všem úkonům spojeným se změnou dodavatele elektřiny nebo plynu. Na druhé a každé další odběrné místo máte navíc nárok na smlouvu PREMIUM bez měsíčních poplatků.
Cena dodávky se odvíjí od cen komodit na evropských trzích. U naší společnosti se cena elektřiny a plynu stanoví zpravidla jednou ročně k 1. lednu, není to však podmínkou. Pro rok 2017 jsme snížili cenu za elektřinu i plyn v průměru o 6 %
Cena se vždy skládá z části za "distribuci“ určenou Energetickým regulačním úřadem a z části za „dodávku“, jež si sám stanovuje každý dodavatel. Regulovanou částí ceny elektřiny je platba za odebranou elektřinu, stálý plat za příkon dle hodnoty jističe před elektroměrem, platba za systémové služby, podpora obnovitelných zdrojů energie a kombinované výroby elektřiny a tepla a platba za činnost operátora trhu. Regulovanou částí ceny plynu je platba za odebraný plyn, za přepravu, dopravu a uskladnění plynu, stálý plat za přistavenou kapacitu a rovněž platba za činnost operátora trhu.
Úsporu za energie může zvýšit využitím úspornějších spotřebičů, dále pak doporučením FONERGY svým přátelům a známým. Za každého zákazníka, kterého nám doporučíte, získáváte slevu 500 Kč z ročního vyúčtování. Počet doporučení není omezen a záleží tedy jen na Vás, jaká bude konečná výše Vaší úspory.
Každému zákazníkovi je při registraci vytvořen „Zákaznický účet“, v němž může kdykoliv kontrolovat své platby, vytisknout kterýkoliv vystavený doklad, ověřit správnost svých identifikačních údajů, může také kdykoliv přidat další odběrné místo na elektřinu a plynu, stejně jako zobrazit počet jím doporučených nových zákazníků. 
Distributor je územně příslušný provozovatel distribuční soustavy, jemuž patří měřící zařízení, elektrické vedení apod. Distributor je v dané lokalitě pouze jeden a není tak možné jej změnit. Naproti tomu dodavatelem je obchodník s elektřinou a (nebo) plynem, který dodává elektřinu či plyn konečnému zákazníkovi a kterému zákazník platí zálohy za dodávku této komodity. Zákazník si může svobodně a zdarma zvolit jakéhokoli dodavatele.
Kontaktujte co nejdříve naši zákaznickou linku. Naši pracovníci Vám sdělí, jaký bude další postup k zdárnému vyřešení Vašeho dotazu.
Zálohy je možné platit příkazem k úhradě, inkasem, složenkou a prostřednictvím SIPO. Při platbách SIPO je třeba vzít v úvahu, že přiřazení platby SIPO může trvat až tři pracovní dny.
Případné nedoplatky z vyúčtování je možné platit složenkou nebo příkazem k úhradě.
Distribuční sazby jsou zákazníkům přidělovány na základě charakteru jejich odběru. Pro získání konkrétní distribuční sazby je potřeba splňovat stanovené podmínky.
Poruchu je potřeba hlásit příslušnému provozovateli distribuční soustavy, a to bez ohledu na to, od kterého dodavatele elektřinu či plyn odebíráte. Telefonní čísla pro nahlášení poruchy naleznete v sekci kontakty i na stránkách jednotlivých distributorů.
Platnost vysokého a nízkého tarifu, neboli časy spínání HDO (hromadné dálkové ovládání) je možné zjistit na webových stránkách nebo telefonicky u provozovatele distribuční soustavy.
1 m3 neboli „kubík“ odpovídá orientační hodnotě 10,62 kWh. Přesná hodnota je pak stanovena dle konkrétního distribučního území.
Případné spory týkající se dodávky elektřiny a plynu a souvisejících služeb nebo jejich vyúčtování se řídí platnými právními předpisy a v souladu s příslušnými ustanoveními smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny nebo plynu uzavřené mezi zákazníkem a dodavatelem. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Energetický regulační úřad.

Energetický regulační úřad
Masarykovo náměstí 5, 586 01 Jihlava
Tel.: +420 564 578 666
www: http://www.eru.cz
e-mail: podatelna@eru.cz